SlovenskýEnglish

IDS Východ - zónová tarifa

 19.07.2024

V regionálnej autobusovej doprave Košického a Prešovského samosprávneho kraja dôjde čoskoro k zmene tarify. Súčasnú kilometrickú tarifu nahradí zónová tarifa so zásadne rozšírenou ponukou druhov cestovného. Pribudnú jednorazové prestupné lístky, ako aj denné, mesačné, štvrťročné, polročné a ročné predplatné lístky. Čím bude časová platnosť lístka dlhšia, tým bude jeho cena v prepočte na 1 cestu výhodnejšia.

Cestovné sa už nebude určovať podľa kilometrických pásiem, ako je tomu dnes, ale podľa počtu zón na trase. Benefitom najmä pre pravidelných denných cestujúcich a pre cestujúcich na dlhšie vzdialenosti budú novozavedené výhodné predplatné a prestupné lístky.

Tarifná schéma IDS Východ:

Tarifná schéma

Zónová tarifa bude v prvej fáze uplatnená iba v regionálnej autobusovej doprave, následne sa však počíta s jej postupným rozširovaním aj na železničnú dopravu a MHD v jednotlivých mestách Košického a Prešovského samosprávneho kraja. Konečným cieľom je, aby jeden cestovný lístok platil bez obmedzení v autobusovej, železničnej, aj mestskej hromadnej doprave na celom území východného Slovenska.

Spustenie prvej fázy zónovej tarify IDS Východ je naplánované po začiatku platnosti nových zmlúv s autobusovými dopravcami v Prešovskom samosprávnom kraji. V Košickom samosprávnom kraji sú nové zmluvy s autobusovými dopravcami v platnosti od 1. 4. 2022.

Tlačová správa: https://idsvychod.sk/v-regionalnej-autobusovej-doprave-pribudnu-predplatne-cestovne-listky/ 
Facebook: https://fb.watch/t61XSH5v6Z/
Youtube: https://youtu.be/5fc8ALDx_fs?si=hgj7YdcckH_lpx7f

 

Zdroj: https://idsvychod.sk/o-zonovej-tarife/ 

 

xcv

Tlačová správa: https://idsvychod.sk/novinky-v-nakupe-cestovneho-zrychlia-cestovanie-na-vychode-slovenska/ 

Aktualizované 19. 07. 2024


Zoznam aktualít: